قرآن قطع وزیری

36000
 

توضیحات محتوای کتاب 

توضیحات ظاهری کتاب

                    کاغذکتاب

                   چاپ کتاب

              صحافی کتاب

 

محتوای کتاب    

این مصحف شریف توسط استاد حسین انصاریان به زبان فارسی ترجه شده است  مترجم باتوجه به مشکلات وکاستی های موجود درترجمها مدت 4سال تلاش نموده تابتواند ترجمه ای دقیق وقابل فهم برای عموم علاقه مندان به قران ارائه نماید وی با مراجعه به کتابها ومنابع تفسیری همچون مجمع البیان،صافی، نورالثقلین،و کتابها و مراجع لغت مانند:مفردات راغب ،فروغ اللغات،سعی نموده که ترجمه کلمات و وازهای قرانی از احکام واقان مناسبی برخوردارباشد ومجموع ایه با توجه به مباحث تفسیری ان ترجمه شود لذا در برخی از موارد با اوردن توضیحات اضافی که خود برگرفته از تفاسیر می باشد متن ترجمه راتکمیل نموده است .

 

         ویژگیهای ترجمه

             _ترجمه دقیق

             _ترجمه ادات تاکید

             _ترجمه کلیه کلمات وحروف

             _راوی ترجمه

             _اشاره به ایاتی که درباره ائمه است

             _توضیحات داخل پرانتز

 

         اثار تالیفات استادحسین انصاریان

              _ترجمه قرآن کریم

              _عرفان اسلامی  (در12 جلد)

              _دیارعاشقان   (در7جلد)

              _به سوی قرآن واسلام

 

  

توضیحات ظاهری کتاب (کاغذ،چاپ،جلد)

کاغذ 
کاغذی که در چاپ کتاب استفاده می شود یاکاغذ و مقوا گلاسه هست که در گرم های مختلف و در درجه بندی های مختلف هست که در بعضی کتابها از ان استفاده میشود و چون قیمت بالاتری نسبت به کاغذ تحریر دارد مصرفش هم به کتابهای تعلق میگیرد،ویا کاغذ تحریر است.

کاغذی که در اکثر کتب از ان استفاده می شود کاغذ تحریر می باشد که نسب به گرم و رنگ مختلفی که دارد قیمت گذاری می شود، کاغذ تحریر سفید رنگ خارجی بدلیل مرغوبیت جنسی و رنگ سفیدی که دارد پرمصرف تر و گران قیمت ترین نوع کاغذ می باشد.

 

 

 

چاپ 

به نوعی از چاپ که ابتدانوشته یا عکس را روی سطح لاستیکی یک سیلندر گردان (استوانه ای)برمیگرداند و بعد با فشار استوانه دیگر روی کاغذ چاپ میکند چاپ افست میگویند.چاپ افست به دلیل کیفیت بالایی که نسبت به چاپ دیجیتال دارد بهترین گزینه برای چاپ کتاب ،مجله،بروشور و... می باشد 

درچاپ افست عموما از چهار رنگ اصلی() قرمز،ابی ،زرد ،مشکی ا)ستفاده میشود که ترکیب هرکدام از این جهار رنگ اصلی رنگهای ترکیبی دیگر را میسازد . زمانی که در چاپ از این چهار رنگ اصلی استفاده شود به ان کتاب اصطلاحا کتاب رنگی میگویند.

 

دستگاه چاپ افست 

 

 

 

جلد

بعد از چاپ نوبت به جلد سازی کتاب یا همان صحافی کتاب می رسد .صحافی عبارت است از: تازدن برگه های چاپ شده به روش خاص و ته بندی ان 

بعد از ته بندی یا ان را به جلد مقوایی میچسبانند که به ان جلد شومیز میگویند و یا بعد از ته بندی ان راه دوخت زده و به جلد سخت میچسبانند که به ان جلد گالینگور میگویند.

جلد سخت یا گالینگور مستحکم ترین نوع جلد می باشد که رویه ی ان هم جنس های مختلفی دارد که هر کدام زیبایی و مزیت های خاصی نسبت به هم دارند.

رایج ترین رویه های جلد گالینگور عبارتند از :چرم مصنوعی،ترمو،کتان ساده،چرم مصنوعی جین                                                                

 

تعداد:
کدمحصول: 19
دسته‌بندی: کتاب مذهبی, چاپ و نشر شریعت
کلیدواژه: قرآن کریم
اشتراک گذاری:

About Us

At Lezada, we put a strong emphasis on simplicity, quality and usefulness of fashion products over other factors. Our fashion items never get outdated. They are not short-lived as normal fashion clothes.

(+00) 123 567990

علاقه‌مندی‌ها

Dark Brown Leather Watch

$200.00 $180.00

Dining Chair

$300.00 $220.00

Creative Wooden Stand

$100.00 $80.00

Dark Brown Leather Watch

$200.00 $180.00

Creative Wooden Stand

$200.00 $180.00

سبدخرید

جمع کل:

ارسال رایگان برای خرید بالاتر از ۱۰۰هزار تومان

عبارت را تایپ کنید و سپس دکمه اینتر را فشار دهید